Chcę być szczupła! Tylko po co?

Na diecie byłaś już kilkanaście razy? Na początku idziesz, jak burza, ale po paru tygodniach tracisz motywację i potem wracasz do dawnej wagi? Najwyższy czas poznać te najbardziej poważne konsekwencji otyłości. Z ich świadomością wytrwałość w drodze do szczupłej sylwetki – gwarantowana!

Epidemia nadwagi i otyłości stale rozprzestrzenia się niemal po całym świecie i to we wszystkich grupach wiekowych. W Polsce już ponad połowa społeczeństwa ma nadmierną masę ciała. To niepokojące zjawisko. Nie możemy zapominać, że otyłość to nie tylko problem z mniejszą akceptacją swojego wyglądu i trudności w kupieniu tych ubrań, które najbardziej nam się podobają. To przede wszystkim problem zdrowotny. Poważniejszy niż nam się wydaje. Catering Pomelo powstał m.in. po to, by przeciwdziałać konsekwencjom nadmiernej masy ciała. Oto one:

  • większe ryzyko rozwoju raka i śmierci z jego powodu. Dotyczy to głównie takich nowotworów, jak rak przełyku, żołądka, okrężnicy, pęcherzyka żółciowego, trzustki, prostaty, nerek oraz macicy i jajnika u kobiet. W jaki sposób otyłość sprzyja powstaniu raka? Główny mechanizm polega na tym, że wraz ze wzrostem ilości tkanki tłuszczowej, zwiększa się we krwi poziom wielu hormonów (m.in. insuliny, hormonów płciowych, wpływających na procesy wzrostu, podziału i metabolizmu komórek). Im wyższe stężenia tych hormonów, tym intensywniejsze podziały komórkowe i większe ryzyko formowania się zmutowanych komórek, mogących zapoczątkować rozwój raka.
  • większe ryzyko rozwoju wielu chorób przewlekłych, które znacznie obniżają jakość życia. Wśród nich są cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, zwyrodnienia stawów.
  • problemy z płodnością. Otyłe panie częściej niż szczupłe mają zaburzenia miesiączkowania, trudności z poczęciem dziecka oraz większe ryzyko komplikacji w czasie ciąży, podczas porodu i już po nim. Nadmiar tłuszczu w ciele działa także na niekorzyść panów. W ich przypadku zbyt duża masa ciała również sprzyja zaburzeniom płodności i erekcji, ale też znacznemu spadkowi libido.
  • trudności natury psychologicznej. Osoby otyłe często mają bardzo niskie poczucie własnej wartości. Są dużo mniej pewne siebie, mają kłopoty z nawiązywaniem nowych znajomości, nierzadko ograniczają swoje życie towarzyskie tylko do wąskiego, mocno zaufanego grona przyjaciół. U osób z większą masą ciała częściej stwierdza się zaburzenia lękowe oraz depresję.

Jak widać, waga problemu jakim jest otyłość, jest naprawdę duża. Jeśli więc do tej pory trudno było ci wytrwać na diecie, to może dla ratowania zdrowia podejmiesz ten wysiłek kolejny raz? Pamiętaj, że catering dietetyczny może ci to zadanie ułatwić. Dzięki naszej diecie pudełkowej  nie musisz myśleć o zakupach i gotowaniu. Co więcej, Pomelo dieta jest ułożona przez specjalistów, więc nie potrzebujesz sam bawić się w liczenie kalorii. Oczywiście o walory smakowe posiłków troszczymy się równie mocno, jak o ich właściwości odżywcze!