Skontaktuj się z nami:

Dieta pudełkowa Warszawa - redukujemy cellulit

Masz dość cellulitu? Pokonaj go raz na zawsze!

Z obawą spoglądasz w lustro i martwisz się cellulitem na udach lub pośladkach? Wprowadź do diety kilka zmian, a po niedługim czasie zauważysz, że twoja skóra znów staje się jędrna! Jeśli korzystasz z diety Pomelo, to możesz być pewna, że menu układamy tak, aby nie tylko odchudzało. Dbamy także o to, by wpływało dobrze na kondycję całego organizmu, w tym na stan Twojej skóry.
Oto 5 prostych, antycellulitowych rad:
1. Jedz produkty bogate w błonnik pokarmowy.
Błonnik to grupa związków nietrawionych w jelitach, ale ważnych dla ich funkcjonowania. Posiada zdolność do wiązania toksyn w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu nie trafiają one do krwiobiegu i są wydalane poza organizm. A często to właśnie skumulowane toksyny nasilają rozwój pomarańczowej skórki.
W cateringu Pomelo nigdy nie brakuje produktów pełnych błonnika: pełnoziarnistego chleba, zbożowych płatków, warzyw, owoców oraz nasion.
2. Staraj się nie dosalać i unikaj potraw z torebek, słoików i puszek.
Dania instant są łatwe w użyciu, ale pełne soli i glutaminianu sodu – substancji, które wywołują obrzęki. Gdy twoje nogi i ramiona stają się napuchnięte od nadmiaru wody zatrzymanej w komórkach, cellulit staje się znacznie bardziej widoczny! W dietach Pomelo stosujemy sól w minimalnych ilościach. Skupiamy się głównie na innych przyprawach, świeżych lub suszonych ziołach, a wszelkie potrawy przygotowujemy sami. O stosowaniu dań z torebki nie ma mowy!
3. Pij mleko i jego przetwory, czyli jogurty, kefiry, maślanki, twarogi.
Obecny w nich wapń wspomaga redukcję cellulitu. To dlatego, że może obniżyć intensywność lipogenazy – enzymu biorącego udział w powstawaniu tkanki tłuszczowej. W naszej diecie pudełkowej produkty mleczne pojawiają się co najmniej raz dziennie.
4. Nie zapominaj o witaminie C!
Choć znamy ją głównie z roli wspomagacza odporności, to może też sporo zdziałać przy pomarańczowej skórce. W jaki sposób? Witamina C jest niezbędna do odbudowy kolagenu, który zapewnia skórze jędrność. W naszym cateringu dietetycznym w wielu posiłkach znajdziesz takie warzywa i owoce, jak: natka pietruszki, czarna porzeczka, papryka, kiwi, truskawki, cytrusy, koperek, kapusta. Wszystkie one są bogate w witaminę C i działają antycellulitowo.
5. Ruszaj się.
Sport to jedna z najlepszych recept na cellulit. Nie musisz chodzić codziennie na siłownię lub biegać. Pamiętaj, że każda, nawet delikatna i trwająca parę minut aktywność fizyczna jest lepsza niż żadna i może przynieść poprawę wyglądu twojej skóry. Na redukcję cellulitu na udach i pośladkach najlepsze są schody. Od dziś zapomnij o tym, że istnieje winda!
Zastosuj się do powyższych wskazówek lub zamów odpowiednią dla siebie dietę Pomelo, a cellulit przestanie spędzać Ci sen z powiek.