Warzywa da się lubić!

Warzywa nigdy nie były twoim ulubionym produktem? W twoim rodzinnym domu pojawiały się one tylko sporadycznie? Najwyższa pora to zmienić. Jeżeli na poważnie myślisz o odchudzaniu, spróbuj zaprzyjaźnić się z warzywami. To prostsze niż ci się wydaje. A dzięki warzywom gubienie nadmiernych kilogramów idzie jak z płatka. Przekonaj się sam!
Oto 4 cechy warzyw, które sprawiają, że są one naturalnym kluczem do szczupłej sylwetki:
• SĄ NISKOKALORYCZNE. Trudni ci schudnąć, bo po prostu lubisz dużo jeść i zadowala cię tylko talerz pełen po brzegi? Warzywa zostały stworzone specjalnie dla ciebie! Możesz ich zjeść naprawdę sporo bez większych wyrzutów sumienia. Dla przykładu: 1 czekoladowy baton to około 250 kcal. Aby dostarczyć tyle energii z warzywami, musiałbyś zjeść w sumie: 1 marchew, ½ papryki, ¼ brokułu, 5 brukselek, 4 łodygi selera naciowego, 2 pomidory, 5 rzodkiewek oraz 2 gruntowe ogórki! Diety w ofercie cateringu Pomelo zawsze są pełne warzyw. Tym samym nawet przy diecie 1000 kcal dziennie twoje dietetyczne pudełko zawsze wygląda obficie.
• MAJĄ DUŻO WODY. Żeby schudnąć, trzeba pamiętać o codziennej porcji płynów. Ty jednak ciągle masz problem z tym, by wypijać w ciągu dnia choć jedną butelkę wody? Musisz wiedzieć, że w konsekwencji spowalniasz przemianę materii. A to powoduje, że chudniesz wolniej. Warzywa pomogą ci się nawodnić, ponieważ same zawierają dużo wody. Dieta Pomelo bogata jest warzywa oraz pyszne, warzywne dania: zupy kremy, koktajle, musy. Jedząc je, nawet nie poczujesz, że jednocześnie dostarczasz sobie wody, za którą nie przepadasz.
• SĄ ŹRÓDŁEM POTASU. Twoje nogi i dłonie puchną po całym dniu pracy lub gdy tylko na dworze robi się trochę cieplej? To kolejny znak, że powinieneś jeść więcej warzyw. Obecny w nich potas przeciwdziała gromadzeniu się wody w organizmie.
• DOSTARCZAJĄ MNÓSTWO BŁONNIKA. Błonnik to te części komórek roślinnych, które nie są trawione w przewodzie pokarmowym. Są jednak niezbędne do jego właściwego funkcjonowania. Dzięki niemu nie dokuczają ci zaparcia. A im lepsze wypróżnienia, tym mniej toksyn krążących w organizmie i lepsze chudnięcie. Błonnik daje też sytość, co jest bardzo istotne na diecie odchudzającej. Bo kto z nas lubi chodzić głodny…?! Nasz catering dietetyczny dodaje do posiłków tyle warzyw, aby głód nawet przez chwilę ci nie dokuczał.
Teraz już jest jasne, dlaczego twoje odchudzanie bez warzyw w diecie może być znacznie mniej efektywne. Nie pozwól na to. Rozsmakuj się w warzywach i chudnij bez wysiłku!