Skontaktuj się z nami:

5 zdrowych nawyków, które warto w sobie wyrobić

Masz złe nawyki żywieniowe, ale nie wiesz, jak się ich pozbyć? Sposób jest prosty: zastąp złe przyzwyczajenie dobrymi i bądź konsekwentnym w jego realizacji do czasu, aż wejdą ci w krew. Spróbujesz? Z Pomelo Company na pewno ci się uda!

Podobno przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Chyba sporo w tym prawdy. Niestety zdarza się, że mamy takie przyzwyczajenia (zwłaszcza  żywieniowe), które nie wychodzą nam na zdrowie. Wprowadź w życie 5 poniższych zdrowych nawyków, a zobaczysz, że z każdym dniem będziesz czuć się coraz lepiej!

NAWYK 1 – NIE PODJADAJ

Pojadanie to jeden z głównych winowajców nadprogramowych kilogramów. Każda przekąska pobudza do pracy twoją trzustkę. Wyrzuca ona do krwi insulinę – hormon o działaniu anabolicznym, czyli „tucznym”. Oznacza to, że im więcej insuliny w ciągu dnia wyprodukuje trzustka, tym bardziej twój organizm nastawiony jest na gromadzenie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego pozwól swojej trzustce zażyć nieco relaksu między posiłkami. Zachowaj między nimi odstęp 3-4 godzin. Nasz catering dietetyczny dobrze zna ten „insulinowy mechanizm” i oferuje ci 4-5 posiłków dziennie, które rozkładasz w czasie według swojego planu dnia.

NAWYK 2 – MIEJ WODĘ W ZASIĘGU RĘKI

Wielu z nas wciąż pije za mało. Jeśli ty też masz z tym problem, to musisz wiedzieć, że tym samym utrudniasz pracę nerkom i wątrobie – sprzyja to gromadzeniu się toksycznych produktów przemiany materii. Przy słabym nawodnieniu słabiej też trawisz i mniej efektywnie wykorzystujesz składniki odżywcze „zamknięte” w pokarmie.  Bardzo ważny jest także fakt, że zbyt mała ilość wody w organizmie spowalnia twój metabolizm i powoduje łatwiejsze odkładanie zapasowych kilogramów.

NAWYK 3 – OGRANICZ SŁODYCZE

Jesteś słodyczowym łasuchem? Popracuj nad tą słabością! Postanów sobie, że będziesz jeść słodycze 1 raz w tygodniu. Wybierz na to taki dzień, kiedy masz więcej czasu dla siebie. Kup sobie wtedy ulubiony deser i delektuj się każdym kęsem. W pozostałe dni apetyt na słodkie produkty naucz się zaspokajać jedzeniem świeżych lub suszonych owoców. Dlaczego zachęcamy do unikania słodyczy? Bo są bardzo kaloryczne i pełne białego cukru, przetworzonych tłuszczów trans, barwników, aromatów i innych dodatków do żywności, których twój organizm w ogóle nie potrzebuje.

NAWYK 4 – JEDZ ŚWIEŻE WARZYWA

Warzyw nie może zabraknąć w żadnej zdrowej diecie. Są one bogate w:

  • błonnik. Dzięki niemu będziesz dłużej syty. Ale błonnik spełnia też ważniejsze funkcje, niż opóźnienia uczucia głodu: oczyszcza jelita z toksyn i resztek pokarmowych, reguluje poziom cukru i cholesterolu we krwi, odżywia korzystne bakterie jelitowe,
  • dobrze przyswajalne witaminy i minerały,
  • antyoksydanty, zwalczające komórki rakowe i stany zapalne,

Jedz świeże warzywa do co najmniej 3 posiłków, np. śniadania, obiadu i kolacji. Jeśli jesteś klientem cateringu Pomelo, to wiesz, że w naszym menu warzyw nigdy nie brakuje!

NAWYK 5 – JEDZ LEKKIE KOLACJE

Postaraj się, aby ostatni posiłek w ciągu dnia był lekki. W ten sposób pozwolisz, aby twój układ pokarmowy odpoczął, a organizm zaoszczędzi sił na to, aby przeprowadzać w nocy procesy regeneracyjne. Zobaczysz, że będzie Ci się spało znacznie lepiej, poranne wstawanie przestanie być udręka, a każdy dzień będziesz zaczynać z nową energią. Co to znaczy lekka kolacja? To taka, w której bazą są warzywa (świeże, gotowane lub pieczone) i po której nie będziesz czuł nieprzyjemnie obciążonego żołądka. Jedz kolację do momentu miłego uczucia sytości, a nie dokuczliwego przejedzenia.

I jak? Podejmujesz wyzwanie wprowadzenia tych 5 nawyków do swojej codzienności? Zespół cateringu Pomelo liczy, że tak i życzy powodzenia! 🙂