Jak zwiększyć swoją produktywność? Czym jest produktywność? Od czego zacząć jeśli chcemy pracować mądrzej? Czy zawsze musimy pracować na godziny? Jak codziennie kłaść się spać z poczuciem spełnienia? Jak się motywować do pracy i odszukiwać w nim sensu? Na te pytania i o wiele więcej odpowiemy w wywiadzie z Piotrem z produktywni.pl
Piotr Nabielec – specjalista produktywności z ponad 10 letnim doświadczeniem prowadzący projekt produktywni.pl. Współpracujący z dużymi korporacjami, markami oraz organizacjami. Prowadzący szkolenia i warsztaty na temat produktywności. Autor bardzo popularnych kursów produktywności online, dzięki którym dziesiątki tysięcy osób pracują mądrzej, a nie więcej.
https://produktywni.pl
https://www.linkedin.com/in/piotrnabielec/
https://www.facebook.com/produktywni/
https://www.youtube.com/c/+Produktywnipl
Pomelo Health Podcast Podcast stworzony przez catering dietetyczny Pomelo. Jeśli uważasz, że zdrowie to wypadkowa Twoich możliwości. Jesteś pod dobrym adresem. To podcast dla aktywnych oraz ambitnych osób, a poruszamy w nim tematy nie tylko związane z dietą, ale również sportem czy zdrowiem psychicznym. Zapraszamy jako firma, która od wielu lat wpływa na lepsze nawyki żywieniowe swoich klientów.
Strona podcastu: https://pomelo.com.pl/podcast
Prowadzący podcast: Grzegorz Piekarczyk
https://zyjmocno.com
https://www.instagram.com/grzegorzpiekarczyk
Jak zwiększyć swoją produktywność – Piotr Nabielec
Grzegorz Piekarczyk: Cześć! Dzisiaj z nami jest Piotr Nabielec, specjalista produktywności z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, prowadzący projekt produktywni.pl, współpracujący z dużymi korporacjami, markami oraz organizacjami, prowadzący szkolenia i warsztaty na temat produktywności, autor bardzo popularnych kursów produktywności online, dzięki którym dziesiątki tysięcy osób pracują mądrzej, a nie więcej. Cześć Piotr!
Piotr Nabielec: Cześć.
Grzegorz Piekarczyk: Czym jest produktywność?
Piotr Nabielec: Prosta definicja, czyli taka jak lubię. Produktywność równa się efekt, który osiągamy przez wysiłek, który w to włożyliśmy. Ten wysiłek to może być pieniądze, czas, nasza energia. Natomiast efekt to zależy, bo pewnie o tym będzie dużo dalej. Więc łączy się dwa pojęcia tutaj: efektywność i wydajność, są bardzo pokrewne. Gdyby licznik, czyli efekt zostawić stały, a zmniejszyć wysiłek, to można powiedzieć, że robisz coś efektywniej, czyli masz ten sam rezultat, tylko wysiłek się zmniejszył, więcej jesteś efektywniejszy. Gdybyś robił ten sam wysiłek, wkładał, a dostał nagle więcej efektu, to można powiedzieć, że coś robisz wydajnie, że w tej samej jednostce czasu można powiedzieć, nawet w fabryce, wyprodukowało się więcej elementów w tym samym czasie.
Natomiast ta produktywność to jest skupienie na obu, jak podnieść efekt i zmniejszyć wysiłek. To jest chyba taka produktywność dzisiejsza, mądra, sensowna, która właśnie nie mówi o tym, jak upchać więcej czy jak więcej zrobić, tylko jest skupiona na tych dwóch wielkościach: na efekcie i na wysiłku. Przy czym ten wysiłek może być wielowymiarowy. Tu bym chyba zaczął, czyli nie chodzi teraz o to – bo takie są stereotypy – że po prostu upchnij więcej, wykorzystaj każde 3 minuty dnia, po prostu ciśnij, upychaj. Jestem wielkim fanem tej produktywności, którą nazywam w takim rytmie slow, czyli robimy rzeczy, które mamy do zrobienia, robimy je produktywnie, a potem jest czas na inne rzeczy, na kreatywność, na odpoczynek, na regenerację i na relacje. Także tak tytułem wstępu.
Jeśli chcesz przeczytać resztę transkrypcji podcastu tutaj znajdziesz całość.