Jakie są zalety cateringu dietetycznego, potocznie zwanego dietą pudełkową?

Chcesz jeść zdrowo, ale nadmiar obowiązków utrudnia Ci to zadanie? Marzysz o tym, aby schudnąć, ale nie masz czasu sam liczyć kalorii? Daj się wyręczyć diecie pudełkowej! Poznaj jej zalety i sprawdź ją na samym sobie!

Masz już dość tego, że Twoje samodzielne próby zdrowego odżywiania lub odchudzania kończą się niepowodzeniem? Nie chcesz czuć nieprzyjemnych wyrzutów sumienia, że znów z powodu pośpiechu jesz „byle co”? Być może najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest skorzystanie z diety pudełkowej. Sprawdź, jakie są jej zalety i sam zdecyduj, czy to nie jest dieta właśnie dla Ciebie!

Oto 5 zalet, jakie ma catering dietetyczny:

Ponoć brak czasu to jedna z głównych chorób XXI wieku. Wciąż nie mamy go wystarczająco dużo dla bliskich i do realizowania swoich pasji.  Dieta pudełkowa sprawia, że nie musisz tracić swojego cennego czasu na robienie zakupów i stanie w kolejce do kasy, przygotowywanie jedzenia, zmywanie naczyń oraz zastanawianie się nad tym, co jutro przygotować na obiad. Dzięki niej oszczędzone minuty (a w skali tygodnia są nawet godziny!) możesz poświęcić swoim dzieciom, przyjaciołom lub po prostu samemu sobie!  

 

  • ZDROWSZE JEDZENIE

Do tej pory na drugie śniadanie w pośpiechu kupowałeś drożdżówkę, na obiad szedłeś do pracowniczego bufetu, a na kolację przygotowywałeś pierogi lub coś innego, co akurat „złowiłeś” w garmażerce na osiedlu. Niestety, to właśnie brak czasu i nadmiar obowiązków powoduje to, że  wolisz wybrać do jedzenia to, co prostsze, niż to zdrowsze, ale wymagające od Ciebie większego wysiłku. Korzystając z diety pudełkowej, nie musisz się martwić tym, że wciąż jesz niezdrowo. Catering zadba za Ciebie o to, aby posiłki były pełne różnych kasz, warzyw, owoców, orzechów, nasion i innych produktów, których sprawią, że Twoja dieta wreszcie będzie zdrowa.  

 

  • KALORIE POD KONTROLĄ

Już nie raz próbowałeś samodzielnie liczyć kalorie, ale już po paru dniach miałeś dość cyferek i ciągłego siedzenia w kalkulatorze? Na diecie pudełkowej kompletnie nie musisz się martwić o kaloryczność diety. Jest ona policzona za Ciebie. To dla Ciebie świetna wiadomość, zwłaszcza jeśli chcesz schudnąć lub jesteś sportowcem, który potrzebuje bardzo dużo paliwa, aby efektywnie wykonać codzienny trening.

 

  • KONTAKT Z DIETETYKIEM

Wybierając dietę pudełkową, nie jesteś sam, tak jak wtedy, gdy na własną rękę próbujesz zmienić coś w swoim menu. Dobry catering zapewni Ci kontakt z profesjonalnym dietetykiem. Dzięki niemu dobierzesz dla siebie dietę odpowiednią pod względem jej rodzaju i kaloryczności. Wreszcie nie będziesz odżywiać się sam „po omacku”, ale z pomocą eksperta ocenisz, jakie menu na ten moment jest dla Ciebie najlepsze.

 

  • RÓŻNORODNE POSIŁKI

Nawet jeśli udaje Ci się znaleźć czas na zakupy i gotowanie, to pewnie nie raz doświadczyłeś uczucia znużenia, że w kółko jesz to samo. Dieta pudełkowa sprawi, że wreszcie będziesz jeść kolorowo i różnorodnie. Będziesz zwolniony z tego, by szukać pomysłów na swoje posiłki, bo catering zrobi to za Ciebie!

 

Dieta pudełkowa może być idealnym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na zdrowiu, a nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Najlepiej będzie, jeśli na samym sobie sprawdzisz, co daje catering i wtedy przekonasz się, czy taka dieta jest dla Ciebie.

zdjęcie diety

Redukcyjna

Bogata w owoce, warzywa, chude mięso i błonnik - polecana osobom, które chcą “z głową” zrzucić zbędne kilogramy, bez uczucia głodu.

Co znajdziesz w tej diecie:
WarzywaOwoceMięsoGluten
zdjęcie diety

Sport Protein

Zwiększona ilość pełnowartościowego białka - polecana dla sportowców i trenujących siłowo, ze zwiększonym zapotrzebowaniem na białko.

Co znajdziesz w tej diecie:
zdjęcie diety

Low Carb

Zawartość węglowodanów na poziomie 20% - polecana sportowcom, osobom, które nie mogą schudnąć, lub chcącym odpocząć od cukru.

Co znajdziesz w tej diecie:
zdjęcie diety

Wegetariańska

Bez mięsa i ryb - polecana wegetarianom, ale też osobom, które chcą przez jakiś czas odpocząć od jedzenia mięsa.

Co znajdziesz w tej diecie:
zdjęcie diety

Wegańska

Na bazie produktów roślinnych - dla osób, które wybrały wegański sposób odżywiania i chcących wzbogacić swoje menu o dużą dawkę warzyw.

Co znajdziesz w tej diecie:
zdjęcie diety

Zbilansowana

Zbilansowana pod kątem proporcji oraz wartości odżywczych - najlepsza dla osób, które chcą po prostu zdrowo się odżywiać.

Co znajdziesz w tej diecie:
WarzywaOwoceRyżMięso
zdjęcie diety

Sport Carbo

Zwiększona ilość węglowodanów i białka - dla entuzjastów sportów siłowo-wytrzymałościowych takich jak crossfit, fitness czy pływanie.

Co znajdziesz w tej diecie:
zdjęcie diety

Gluten & Lacto Free

Bezglutenowe i bezlaktozowe lub roślinne zamienniki zbóż, makaronów i nabiału - dla osób, które chcą wyeliminować gluten i laktozę.

Co znajdziesz w tej diecie:
zdjęcie diety

Dieta dla kobiet w ciąży

Różnorodna i zbilansowana dieta zapewniająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne w ciąży.

Co znajdziesz w tej diecie:
zdjęcie diety

Wege + Fish

Bez mięsa, ale za to z rybami - polecana wegetarianom, ale też osobom, które chcą przez jakiś czas odpocząć od jedzenia mięsa, bez wykluczenia ryb oraz owoców morza.

Co znajdziesz w tej diecie:
WarzywaOwoceJajaNabiałRyby
zdjęcie diety

Ketogeniczna

Dieta ketogeniczna jest przeznaczona dla osób które w dużym stopniu chcą ograniczyć spożywanie węglowodanów.

Co znajdziesz w tej diecie:
OwoceWarzywaMięsoRybyNabiałJaja
zdjęcie diety

SIRT

Dieta oparta na dwóch etapach (w każdym po dwie fazy) polegających na restrykcji kalorycznej i zmianie posiłków stałych na posiłki płynne.

Co znajdziesz w tej diecie:
WarzywaOwoceMięsoNabiał