Smoothie – pij je na zdrowie!

Smoothie są na samym szczycie dietetycznej mody. Gwiazdy sportu i telewizji przekonują o ich cudownych właściwościach, a wiele restauracji stworzyło dla nich odrębne miejsca w swoich kartach menu.  Sprawdź, co tak cennego kryją w sobie koktajle i wypróbuj na sobie te, które serwuje catering Pomelo!

Korzyści, płynących z picia koktajli jest bardzo wiele. Oto te najważniejsze:

  • WITAMINY, MINERAŁY, ANTYOKSYDANTY

Smoothie z warzyw i owoców to prawdziwa bomba naturalnych witamin i minerałów o wysokim stopniu przyswajalności. Świat roślin dostarcza nam także związków bioaktywnych o silnych właściwościach przeciwzapalnych i antyrakowych, ale część z nich „uwięziona” jest wewnątrz komórek roślinnych. Zblendowanie warzyw i owoców na gładki mus pozwala je stamtąd uwolnić i przejść swobodnie z jelit do krwi, gdzie mogą bez przeszkód wspomagać twoje zdrowie.

Jakich dokładnie związków może ci dostarczyć orzeźwiający koktajl? Przedstawimy to na przykładzie „green smoothies”, bo to one cieszą się największą popularnością i często pojawiają się w naszej diecie pudełkowej. Mus o soczystym, zielonym kolorze to świetne źródło:

  • chlorofilu – zielonego barwnika, który działa antynowotworowo, odmładzająco i oczyszczająco,
  • witamin C i K, kwasu foliowego oraz prowitaminy A – wpływających na odporność, procesy krwiotwórcze oraz dobrą kondycję skóry,
  • luteiny – związku o dobroczynnym wpływie na narząd wzroku.

Do przygotowania zielonego koktajlów Pomelo wykorzystuje np. sałatę, szpinak, jarmuż, natkę pietruszki, liście mięty lub bazylii. Te liściaste warzywa i zioła w kombinacji z cytrusami, jabłkiem oraz bananem dają połączenia o wysokich walorach odżywczych i smakowych.

  • NAWODNIENIE

Stosowanie płynnych posiłków jest dobrym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy zapominamy o wypijaniu odpowiedniej ilości wody mineralnej. Smoothie zjedzone na drugie śniadanie lub podwieczorek to nie tylko posiłek, ale także dodatkowa porcja płynów w ciągu dnia. A właściwie nawodnienie to przecież klucz do dobrego samopoczucia i szczupłej sylwetki!

  • LEKKI BRZUCH

Musy z owoców i warzyw są lekko strawne. Obecny w nich błonnik ulega rozdrobnieniu w procesie miksowania, więc działa mniej drażniąco na ściany żołądka i jelit. W efekcie po smoothie rzadko dokuczają nam bóle brzucha i wzdęcia.

  • WYGODA i PRAKTYCZNOŚĆ

Klienci cateringu Pomelo chwalą sobie smoothie za ich praktyczność. Wielogodzinne służbowe spotkania często uniemożliwiają im zjedzenie posiłku w postaci kanapki, czy sałatki. A kubeczek ze smoothie  jest bardzo wygodny – wystarczy go wypić i dawka energii oraz związków odżywczych na najbliższe godziny jest zapewniona.

Jak widzisz, nie bez powodu smoothies stały się ulubionym posiłkiem wielu celebrytów. Ty też możesz się w nich rozsmakować i poczuć ich zdrowotny efekt na samym sobie!